Zarobki inżyniera sprzedaży

Na większości stanowisk wynagrodzenie pracownika zależy nie tylko od efektywności jego pracy, ale również od odpowiedzialności za jej przebieg. Inżynier sprzedaży odpowiedzialny za pozyskiwanie klientów dla firmy ma bardzo dużą odpowiedzialność. Musi on zająć się aktywnym pozyskiwaniem klientów, przygotowywaniem dla nich ofert handlowych, sporządzaniem umów sprzedażowych, a także kontaktami z klientami, którzy często bywają bardzo wymagający, ale opłacalni dla firmy.

Najczęściej zarobki inżyniera sprzedaży są stałe, pomimo iż styl jego pracy jest dość luźny – nie ma on określonej liczby godzin, która musi spędzać w biurze, i która byłaby odnotowywana. Jeśli pracownikowi uda się dobrze zorganizować swoją pracę i kończyć ją szybciej ze spodziewanymi efektami, wówczas i tak otrzyma stałą pensję.

Jeśli efektywność jego pracy będzie wysoka, czyli będzie on pozyskiwał dla firmy dużą liczbę opłacalnych klientów, wtedy może liczyć na niemałe premie i dodatki do pensji. Jego zarobki są więc w dużej mierze uzależnione od aktywności i efektywności, a także – od tego, jak dużych klientów uda mu się pozyskać. Trudno tu mówić o sztywnych widełkach płacowych, ponieważ są one uzależnione od miasta, a także konkretnej firmy oraz wydajności pracownika. Z pewnością znacznie przewyższają średnią krajową.

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *