Wykształcenie kierunkowe

Przeglądając lokalne oferty pracy w serwisach rekrutacyjnych w sieci natrafić można na dość specyficzną ofertę jak ogłoszenie na posadę inżynier sprzedaży. Gdy się zastanawiasz czy posiadasz odpowiednie wykształcenie w tym kierunku sprawdź czym taka osoba się zajmuje. Być może nic Ci ta posada nie mówi.. Czy inżynier sprzedaży to bardziej technik z wykształceniem technicznym, czy też może handlowiec, ekonomista?

Jak się okazuje to by zostać profesjonalnym inżynierem sprzedaży trzeba być zarówno co nieco technikiem, jak i ekonomistą. Przyda się znajomość branży, specyfiki sprzedaży, dystrybucji i przede wszystkim produkcji, jednak trzeba też wykazać się znajomością praw mikro i makroekonomii, zarządzania oraz marketingu.

Jeśli się wpisujesz w wymogi i cechy inżyniera startuj! Niestety mimo wysłania aplikacji nie zawsze uda Ci się dostać na rozmowę kwalifikacyjną, niemniej samo przygotowanie listu motywacyjnego na takie stanowisko wiele może nauczyć. Dotąd mimo ukończenia studiów ekonomicznych i specjalizacji handlowej można nie wiedzieć, że taki zawód jak inżynier sprzedaży istnieje.

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *