Styl pracy inżyniera sprzedaży

Osoba podejmująca się pracy na stanowisku inżyniera sprzedaży powinna być nastawiona na to, że często jej czas pracy będzie nienormowany. Duża część pracy inżyniera sprzedaży polega na kontaktach z klientami, przedstawianiu im ofert handlowych i negocjowaniu korzystnych warunków. Często rozmowy takie ze względu na komfort klienta odbywają się u niego w siedzibie. Stąd też inżynier sprzedaży musi brać pod uwagę konieczność częstych i niejednokrotnie długich dojazdów do klienta.

Istotnym atutem w jego pracy będzie więc posiadanie prawa jazdy oraz samochodu, choć w dużych firmach handlowych zwykle przyznawany jest samochód służbowy. Pracę zwykle wykonuje się w trybie ośmiogodzinnym, jednak trudno tu powiedzieć o stałych ramach czasowych.

Bywa, że inżynier sprzedaży ma możliwość wykonania części swojej pracy w domu, na przykład takiej jak przygotowywanie ofert czy zgłębianie wiedzy na temat nowych produktów firmy. Również część rozmów telefonicznych może wykonywać w najbardziej dla siebie optymalnych warunkach, niekoniecznie w biurze. Niektóre obowiązki, takie jak raportowanie pracy czy dbanie o prawidłowy obieg dokumentów musi on wykonywać w biurze firmy. Zdarza się, że ze względu na specyfikę pracy inżynier sprzedaży musi zostawać po godzinach.

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *