Stosowna premia

Plan sprzedażowy to jeden z ważniejszych aspektów w pracy każdego handlowca. Wiadomo, że dzięki wykonaniu takiego planu zarobek osób zajmujących się sprzedażą jest powiększany o stosowną premię. Podobnie jest jeżeli mowa o takim stanowisku pracy jak inżynier sprzedaży.

Co prawda w tym wypadku jest temat trochę szerszy, gdyż inżynier sprzedaży to nie jest typowy handlowiec czy przedstawiciel handlowy, jednak należy do tej samej grupy zawodowej. Dość istotnym elementem jest to, aby zbyt nie przekraczać planów sprzedażowych. Wbrew pozorom nie jest to opłacalne ani dla inżyniera sprzedaży czy innego handlowca, ani dla przedsiębiorstwa. W pierwszym przypadku wiąże się to ze zwiększeniem progu w następnym okresie rozliczeniowym, a w przypadku przedsiębiorstwa minusem jest zbyt duże napełnienie rynku produktem przez co produkcja może być później nieopłacalna.

Inżynier sprzedaży to osoba, która planuje takie plany sprzedażowe. Niestety tak zwane wyważenie złotego środka nie jest wcale łatwe. Wymaga nie tylko doświadczenia ale też sporej wiedzy na temat konkretnego rynku. Inżynier sprzedaży nie powinien pracować sam. Warto by tworzył zespół z innymi przedstawicielami działu handlowego. Z wielu pomysłów może zawsze być naprawdę dobra idea.

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *