Sprzedawca inny niż wszyscy

41Jakkolwiek byście nie chcieli określić inżyniera ds. sprzedaży, zawsze pierwszym skojarzeniem przychodzącym na myśl jest to, że pracownik wykonujący ten zawód związany jest ze sprzedażą i handlem. Oznacza to, że jest kolejnym z bardzo szerokiej gamy sprzedawców, którzy wykonują te same obowiązki, ale pod zupełnie innymi etykietkami i nazwami stanowisk. Chyba każdy słyszał już o sprzedawcach telefonicznych, telemarketerach, specjalistach ds. sprzedaży, opiekunach klienta, doradcach sprzedażowych i innych. Każdy z wymienionych specjalistów zajmuje się sprzedażą, podobnie jak inżynier ds. sprzedaży Zgierz. Warto jednak zauważyć, że mimo dużych podobieństw do innych stanowisk sprzedażowych, zawód inżyniera ds. sprzedaży ma parę cech wyróżniających go spośród innych mu podobnych.

Analizując zawód inżyniera należy pamiętać, że osoba zatrudniona na tym stanowisku może i zajmuje się sprzedażą produktów oferowanych przez jej firmę, jednak nie jest to sprzedaż byle jaka, a oparta na dogłębnej wiedzy technicznej dotyczącej oferowanych produktów. Inżynier nie jest byle jakim sprzedawcą, a kimś, kto doskonale zna się na wszystkich aspektach elementów oferty produktowej i potrafi je pokrótce omówić każdemu klientowi.

Na stanowiska sprzedawców bardzo często zatrudniane są osoby bez wykształcenia wyższego, co w przypadku zawodu inżyniera sprzedaży jest praktycznie niemożliwe. Lwia część osób zajmujących się tego typu sprzedażą to absolwenci szkół politechnicznych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *