Sposoby poszukiwania pracy

Sposobów na poszukiwania zatrudnienia jest kilka, jednak ostatnimi czasy swoje tryumfy święci Internet i portale internetowe, które trudnią się w publikowaniu najnowszych ofert pracy i zachęcaniu kandydatów do korzystania z ich rozległych baz danych. Znaleźć takie portale jest nietrudno – wystarczy w pasku wyszukiwarki wpisać hasło „oferty pracy”, a pomocny wujek Google w jednej chwili poda nam kilkanaście najbardziej popularnych stron zajmujących się tego typu działalnością. Wystarczy, że klikniemy w któryś z zaproponowanych linków, a naszym oczom ukaże się wielka baza ofert pracy, którą możemy dowolnie przeszukiwać. Przykładowo, jeśli jesteśmy zainteresowani pracą inżyniera sprzedaży we Włocławku, w wyszukiwarkę umieszczoną na stronie wpisujemy „inżynier ds. sprzedaży Włocławek”, a system informuje, czy istnieją poszukiwane przez nas oferty zatrudnienia.

22Oczywiście nadal możemy spotkać ludzi, którzy nie wierzą w siłę i potęgę Internetu, dlatego zatrudnienia poszukują innymi sposobami. Jednym z najbardziej popularnych i łatwych są ogłoszenia zamieszczane w lokalnych gazetach codziennych i tygodnikach. Z reguły jednak, w takich gazetach liczba ogłoszeń jest ograniczona, a oferty pracy nie zawsze odpowiadają poszukującym.

Innym sposobem poszukiwania pracy są powiatowe urzędy pracy, które na swoich stronach oraz na tablicach informacyjnych zamieszczają posiadane przez siebie oferty. Ich wadą jest jednak to, że z wielu ogłoszeń mogą skorzystać wyłącznie osoby, które są zarejestrowane jako bezrobotne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *