Rynek pracownika

Obecny rynek pracy w naszym kraju coraz bardziej staje się tak zwanym rynkiem pracownika. Bez cienia wątpliwości ma to swoje plusy, które widać w zasadzie gołym okiem. Przede wszystkim zyski przedsiębiorców są większe gdyż społeczeństwo staje się bogatsze. Oczywiście w niektórych przypadkach przedsiębiorcy nie potrafią sobie poradzić, ale przecież biznes wymaga elastyczności a nie stałych, niezmiennych zasad.

Jeszcze niedawno inżynier sprzedaży był stanowiskiem na które zazwyczaj aplikowało co najmniej kilkadziesiąt osób. Dziś aplikacji jest zdecydowanie mniej. Pozwala to jednak pracodawcy na lepsze przyjrzenie się kandydatom. W masowych odpowiedziach na oferty często gubiły się przysłowiowe perełki, natomiast teraz jest możliwość zobaczenia każdego z kandydatów z osobna.

Dobrym inżynierem sprzedaży nie może być każdy, kto ma chęć pracy na tym stanowisku. Taki zawód wymaga pewnych predyspozycji, wiedzy oraz co ważne doświadczenia. Dla przedsiębiorcy bardzo ważne są te aspekty, gdyż wpływają one na bezpośredni zysk przedsiębiorstwa.

Jeżeli chodzi o zarobki, to na pewno nie należą one do niskich. Poza standardowym wynagrodzeniem inżynier sprzedaży otrzymuje także premie za wykonanie planu lub jego przekroczenie.

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *