Nie wiem czy w innych firmach zatrudniających inżynierów ds. sprzedaży jest podobnie, ale akurat w mojej firmie wszyscy pracownicy działu sprzedaży pracują na dwie zmiany – albo od godziny 8.00 do 16.00, albo od 13.00 do 21.00. Wszystko po to, by zapewnić firmie jak najdłuższe godziny pracy i tym samym zarobić jak najwięcej pieniędzy. Przecież wiadomo, że większość klientów najchętniej rozmawia o zakupach w godzinach popołudniowych, gdy ich myśli nie są okupowane przez sprawy zawodowe. Wielu klientów nie ma też nic przeciwko późnym spotkaniom w biznesowych sprawach.

Ja ogólnie preferuję pracować w godzinach popołudniowych, bo wtedy jakoś bardziej mogę się skupić na wykonywanych obowiązkach. Wieczorem panuje zawsze większy spokój, po 16.00 pracownicy wszystkich działów wychodzą do domu i zostawiają firmę niemalże pustą. Jedynie nasz dział pracuje do godziny 21.00, dlatego oprócz inżynierów sprzedaży w firmie zostają wtedy jedynie ochroniarze, inżynier ds. sprzedaży Częstochowa.

Nie mam nic przeciwko zmianie porannej, jednak ta ma jedną podstawową wadę – pracując od 8.00 do 16.00 zawsze osiągam gorsze wyniki sprzedażowe niż pracując od 13.00. Jako, że jestem człowiekiem młodym, nieposiadającym żadnych zobowiązań, pieniądze są dla mnie obecnie rzeczą najważniejszą i cenię je ponad wszystko. Może kiedyś, gdy się ustatkuje, wolne popołudnie będzie miało dla mnie większe znaczenie niż kilka setek wypłaty więcej.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *