Nie wiem czy w innych firmach zatrudniających inżynierów ds. sprzedaży jest podobnie, ale akurat w mojej firmie wszyscy pracownicy działu sprzedaży pracują na dwie zmiany – albo od godziny 8.00 do 16.00, albo od 13.00 do 21.00. Wszystko po to, by zapewnić firmie jak najdłuższe godziny pracy i tym samym zarobić jak najwięcej pieniędzy. Przecież wiadomo, że większość klientów najchętniej rozmawia o zakupach w godzinach popołudniowych, gdy ich myśli nie są okupowane przez sprawy zawodowe. Wielu klientów nie ma też nic przeciwko późnym spotkaniom w biznesowych sprawach.

Ja ogólnie preferuję pracować w godzinach popołudniowych, bo wtedy jakoś bardziej mogę się skupić na wykonywanych obowiązkach. Wieczorem panuje zawsze większy spokój, po 16.00 pracownicy wszystkich działów wychodzą do domu i zostawiają firmę niemalże pustą. Jedynie nasz dział pracuje do godziny 21.00, dlatego oprócz inżynierów sprzedaży w firmie zostają wtedy jedynie ochroniarze, inżynier ds. sprzedaży Częstochowa.

Nie mam nic przeciwko zmianie porannej, jednak ta ma jedną podstawową wadę – pracując od 8.00 do 16.00 zawsze osiągam gorsze wyniki sprzedażowe niż pracując od 13.00. Jako, że jestem człowiekiem młodym, nieposiadającym żadnych zobowiązań, pieniądze są dla mnie obecnie rzeczą najważniejszą i cenię je ponad wszystko. Może kiedyś, gdy się ustatkuje, wolne popołudnie będzie miało dla mnie większe znaczenie niż kilka setek wypłaty więcej.

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *