praca dla psychologa

Praca dla psychologa

Inżynieria sprzedaży kojarzy się przede wszystkim z handlem, tymczasem najlepszymi inżynierami sprzedaży są psycholodzy. Jest to proces wyprzedzający fizyczną sprzedaż. Jak sama nazwa wskazuje, inżynieria to proces planowania technicznej strony handlu. Inżynier sprzedaży opracowuje nie tylko strategie handlową, ale również środowisko sprzedaży.

W przeciwieństwie do marketingu, który dostosowuje sprzedaż do rynku i reklamuje produkt, w inżynierii chodzi o stworzenie popytu i urobienie rynku pod konkretną sprzedaż. To branża z pogranicza handlu, marketingu i psychologii. Wbrew nazwie, inżynier sprzedaży nie bierze udziału w  procesie sprzedaży, za wyjątkiem obserwacji i wprowadzania modyfikacji na ich podstawie.

By odnosić sukcesy w tej dziedzinie dobrze jest znać się na socjologii, psychologii – zwłaszcza handlu. Tylko wtedy możemy operować narzędziami sprawnie i skutecznie. Plany inżynieryjne mogą się w  czasie zmieniać, aczkolwiek dobry inżynier potrafi je tak skomponować, aby nie były potrzebne żadne poprawki. To osiągniecie najnowszych lat XXI wieku, które jak dotąd spisuje się doskonale.

Post Navigation

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *