Według analizy firmy rekrutacyjnej Bergman Engineering aż 40 procent firm inżynierskich i produkcyjnych prowadzi obecnie nabór na stanowiska inżyniera sprzedaży, zapewniając przy tym bardzo dobre warunki finansowe.

Pięć lat temu stanowisko inżyniera sprzedaży na polskim rynku pracy praktycznie nie istniało, natomiast dziś jest to jeden z bardziej popularnych zawodów przeznaczonych dla inżynierów. Według raportu jednego z internetowych portali zatrudnieniowych, w III kwartale 2014 roku aż 6 tysięcy ofert skierowanych było do handlowców z branży technologii, produkcji i inżynierii. Co ważne, kompetencje inżynierów sprzedaży są w cenie. Średnie pensje w tym zawodzie wahają się w przedziale między 7 a 10 tysięcy złotych brutto miesięcznie. Kwoty te uzależnione są od firmy i rodzaju projektu. Na najwyższe pensje mogą liczyć pracownicy firm zlokalizowanych w dużych miastach i uprzemysłowionych regionach, np. w województwie mazowieckim, śląskim, dolnośląskim, łódzkim i wielkopolskim.

Dodatkowo, fachowcy mogą liczyć również na wysokie premie rozliczane rocznie lub kwartalnie, a ich miesięczna wysokość może wynieść nawet równowartość wynagrodzenia miesięcznego.

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *