praca analistyczna

Praca analityczna

W wielu zawodach, analiza danych to podstawa do wykonywania obowiązków. Tak też jest w przypadku inżyniera sprzedaży. Bez analizy danych niewiele można stworzyć, zaplanować, zwłaszcza iż celem działania inżyniera, jest opracowanie strategii handlu w danej dziedzinie. Niezbędne ku temu jest przygotowanie danych, pozwalających na wykorzystanie wszystkich mocnych stron produktu i wykorzystanie szans rynkowych.

Gruntowna analiza pozwala również uniknąć problemów i zminimalizować trudności. Mimo, iż inżynieria sprzedaży kojarzy się z tworzeniem, to w dużej mierze bazuje na analizie zebranych danych, materiałów i wiedzy o rynku, produkcie, możliwościach firmy, szansach i zagrożeniach. Co ważne, dane te maja charakter interdyscyplinarny. Istotne są wytyczone cele, jednak kluczowe są dane.

Inżynier sprzedaży nie jest w stanie pracować bez rzeczywistych danych. Oczywiście dane można zastąpić zmiennymi prognozowanymi, przewidywanymi. Jednak wtedy zamiast strategii sprzedaży, otrzymamy symulację nie do końca wiarygodną. Tego typu prace także są prowadzone, jednak zdecydowanie rzadziej.

Post Navigation

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *