Nowość na rynku pracy

Kiedy szukasz nowych ofert pracy zwykle zakres wyszukań ustawiasz na ostatnie kilka dni a nawet godzin, co jednak zrobić aby znaleźć pracę w nowo powstających profesjach? Jedną z takich profesji jest inżynier sprzedaży. Nie jest to zawód powstały wczoraj, ale jednak budzi zainteresowanie jako jeden z nowszych i zarazem nowoczesnych.

Plany sprzedaży, projekty linii sprzedażowych, sposobów dostaw oraz strategii marketingowych analizuje, opiniuje i czasem również tworzy, współtworzy nie kto inny jak inżynier sprzedaży. Zajmuje się on oceną technicznych sposobów sprzedaży począwszy od szukania klienta a skończywszy na obsłudze posprzedażnej, serwisie.

Newralgicznymi momentami w  procesie sprzedaży jest płatność, dostawa oraz dostępność produktów. Obecnie wysiłki inżynierii sprzedaży skupiają się na skróceniu czasu oczekiwania na produkt. To nie lada wyzwanie logistyczne i nie tylko, bowiem zależne od dostawców, również tych na produkcji. Termin realizacji zamówienia ma w XXI wieku kluczowe znaczenie, podobnie jak cena. A coraz częściej cena jest drugorzędna w porównaniu z terminową i wysokiej jakości realizacją zamówienia.

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *