Niezwykły sprzedawca

Inżynier ds. sprzedaży Kraków jest kolejnym zawodem związanym ze sprzedażą produktów lub usług wytworzonych przez daną firmę i regularnym kontaktem z klientami. Przypuszczam, że każdy, nawet niezwiązany z branżą sprzedażową Polak jest w stanie wymienić przynajmniej kilka zawodów pokrewnych zawodowi inżyniera ds. sprzedaży. Na myśl jako pierwsi przychodzą konsultanci telesprzedaży, specjaliści ds. sprzedaży, doradcy klienta, konsultanci ds. technicznych i inni.

3Inżynier ds. sprzedaży jest osobą zajmującą się sprzedażą produktów i usług, jednak oferowane przez niego towary charakteryzują się określoną specyfikacją i zaawansowaniem technicznym i naukowym. Inżynier, jak sama nazwa stanowiska wskazuje, jest osobą, która ukończyła studia wyższe na uczelni technicznej, dlatego osoba ta charakteryzuje się rozbudowanymi zdolnościami technicznymi i wiedzą z zakresu przedmiotów ścisłych. Znajomość zasad mechaniki czy elektroniki jest w tym zawodzie często niezbędna, ponieważ jedynie osoby rozumiejące o czym mówią potrafią wyjaśnić klientowi na czym polega działanie tego czy tamtego produktu.

Inżynier ds. sprzedaży nie jest więc zwykłym sprzedawcą, a kimś o wiele ważniejszym i bardziej wykształconym. Sukces w sprzedaży „typowych”, nietechnicznych produktów osiągnąć mogą nawet osoby bez wykształcenia wyższego, jednak w przypadku inżyniera ds. sprzedaży i jego oferty produktowej jest to po prostu niemożliwe. Inżynierowie ds. sprzedaży to świetni specjaliści w swojej dziedzinie, którzy wiedzę zdobyli dzięki latom spędzonym na studiach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *