Konkretna odpowiedzialność

Opracowanie technik sprzedaży jakiegoś produktu lub usługi to jedno z zadań jakie spoczywa na takiej osobie jak inżynier sprzedaży. Działy handlowe to newralgiczne miejsca. To one przynoszą cały realny zysk dla firmy, ale to także dzięki ich strategii sprzedaży określone przedsiębiorstwa mają możliwość ciągłej sprzedaży.

Dla firmy produkcyjnej zastoje są najgorsze dlatego też inżynier sprzedaży musi tak zaplanować plany sprzedażowe by nie zapełnić zbytnio rynku produktem przy normalnej sprzedaży przynoszącej właściwe zyski. W mniejszych firmach często taką osobę zastępuje zwykły handlowiec. Zawsze jednak tego typu decyzje, jak plany sprzedażowe, jak wejścia w konkretne rynki prowadzi się w co najmniej kilka osób.

Pomimo, że odpowiedzialność spoczywa na jednej osobie, to jednak tworzenie planu dotyczy co najmniej działu handlowego. Warto także wiedzieć, że zarobki inżyniera sprzedaży są dość wysokie. Dotyczy to zarówno podstawy wynagrodzenia jak i wypracowywanej premii. Jest to jednak zawód dość stresogenny, ponieważ osoba go wykonująca ma sporą odpowiedzialność. Jest tu potrzebne doświadczenie, które można zdobyć pracując na innych stanowiskach w dziale handlowym. Co ciekawe praca inżyniera sprzedaży jest w większości pracą w jednym miejscu, choć z częstymi wyjazdami.

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *