Jak powinien szukać pracy Inżynier Sprzedaży?

W życiu każdego pracownika przychodzi taki moment, kiedy podchodzimy do tematu szukania pracy. Świeżo upieczeni absolwenci stoją przed takim wyzwaniem zaraz po odebraniu dyplomu. Ale niekoniecznie dopiero wtedy, kiedy dostaną papier ukończenia szkoły wyższej do ręki. Wielu studentów bowiem skrupulatnie planuje swoją karierę zawodową już od pierwszych dni spędzonych na studiach. Odbywając praktyki zawodowe, łapią pierwsze doświadczenie oraz budują znajomości, które później procentują w życiu zawodowym. o wiele łatwiej jest przecież uzyskać później ofertę pracy od takiej firmy, jeśli złapaliśmy pozytywny kontakt z pracownikami.

No dobrze, a jak mogą szukać pracy Inżynierowie Sprzedaży z wieloletnim doświadczeniem, którzy po prostu chcieliby zmienić swoja sytuację zawodową? Niezależnie od powodu, który napędza do zmiany (za mała pensja, brak perspektywy rozwoju zawodowego, wypalenie zawodowe, nielubiani przez nas współpracownicy), sposób na szukanie nowej pracy jest kilka.

Warto zacząć od znajomych. Warto odświeżyć stare znajomości zawarte na studiach inżynierskich i podczas praktyk zawodowych. O wiele łatwiej uzyskać ofertę pracy z polecenia. Pracodawca chętniej nas zatrudni, jeśli których z pracowników, przyjdzie z naszym CV i poleci je na zasadzie rekomendacji. Z drugiej zaś strony, chętniej pójdziemy pracować do przedsiębiorstwa o którym wiemy z pierwszej ręki – aktualnie zatrudnionego pracownika, aniżeli wyczytamy w ogłoszeniu o pracę zamieszczonym w jednym z portali pracy.

Klasyczną metodą jest oczywiście przeglądanie opublikowanym ogłoszeń. Jeśli nie wiemy zbyt wiele o firmie, której oferta pracy wpadła nam w oko, warto odwiedzić jej profile w social mediach, żeby zobaczyć jak wygląda praca od wewnątrz oraz z perspektywy zatrudnionych pracowników.

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *