interdyscyplinarna profesja

Interdyscyplinarna profesja

Praca zawodowa powinna nam się podobać, wówczas każdy trud i zaangażowanie nie będzie nas osłabiać, a umacniać. Szukając dla siebie profesji niekoniecznie związanej ściśle z jedną branżą, warto pomyśleć o nowych zawodach, które wykorzystują specjalizacje różnych dziedzin wiedzy.

Jedną z takich profesji jest inżynier sprzedaży. To ciekawy zawód umożliwiający sprawdzanie siebie przy okazji pracy zawodowej. Projekty w pracy mogą być dla nas wyzwaniem osobistym, nie tylko nudnym projektem zleconym przez szefostwo. By dobrze wykonywać pracę inżyniera sprzedaży, trzeba to robić z przekonaniem, wyczuciem i sercem.

Wcielenie się w rolę sprzedawcy i klienta, pozwala być skutecznym. Jeżeli będziemy zawód ten traktować jak pracę z przymusu i opierać ją jedynie na teoriach książkowych, niedaleko zajdziemy. Bazowanie doświadczeniu empirycznym to także za mało. Potrzebny jest pomysł łączący wiedzę z praktycznym doświadczeniem. To nie lada sztuka i bez wątpienia zajęcie nie dla każdego, nie dla osób przypadkowych. Podobnie jak do bycia artystą trzeba mieć predyspozycje, również i do tej profesji wskazane są określone zdolności.

Post Navigation

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *