Środy to dla mnie i dla pozostałych pracowników mojej firmy wyjątkowy dzień, w którym każdy inżynier ds. sprzedaży może wesprzeć się wiedzą i doświadczeniem innych osób. Już jakiś czas temu kierownik naszego działu ogłosił środy „dniem pomocy” w którym każdy może porozmawiać z każdym i zasięgnąć opinii na jakiś temat. Gdy pracuje się w branży sprzedażowej bardzo często nie ma się czasu na rozwiewanie swoich wątpliwości i radzenie się bardziej doświadczonych kolegów, dlatego tych parę godzin przeznaczonych na wzajemne doszkalanie się są dla nas niezwykle cenne.

45W środy każdy pracuje mniej niż w pozostałe dni tygodnia, jednak kilka godzin poświęcone na wymianę spostrzeżeń i doświadczeń sprawiają, że szybko nadrabia się zaległości i sprzedaje jeszcze więcej. Nasz pracodawca już dawno zauważył korzystny wpływ środowych spotkań na efektywność pracy swoich zespołów sprzedażowych i zaczął zachęcać do korzystania z wiedzy innych pracowników firmy.

Oczywiście zdarzają się środy, podczas których rozmowy o pracy są bardzo sporadyczne, bo wszyscy wiedzą co mają robić i jak sobie z tym radzić. W takie dni praca w firmie przebiega analogicznie do innych dni w tygodniu, z tym tylko wyjątkiem, że tego dnia nie ma zaplanowanych żadnych spotkań z klientami, inżynier ds. sprzedaży Leszno. Muszą wystarczyć rozmowy telefoniczne i nadrabianie dokumentowych zaległości.

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *