Czym zajmuje się inżynier sprzedaży

Inżynier sprzedaży, bądź też inżynier handlowiec, to prawdziwy specjalista od nawiązywania kontaktów biznesowych z klientami. Jego zadaniem jest dokładne rozpoznawanie potrzeb klientów, a następnie opracowywanie ofert handlowych spełniających wybrane kryteria i przedstawianie ich klientom – sieciom handlowym lub klientom indywidualnym.

Jego praca jest bardzo ważna w przypadku handlu produktami ekskluzywnymi, na przykład wysoce specjalistycznym sprzętem medycznym. Wyszukuje on nowych klientów, a także podtrzymuje pozytywne relacje z dotychczasowymi.

Osoba na tym stanowisku musi perfekcyjnie znać potrzeby swoich klientów, by dopasować im ofertę swojej firmy. W tym celu niezbędne są bardzo szczegółowe, wnikliwe szkolenia z zakresu specyfiki danych produktów. Inżynier sprzedaży musi umieć odpowiedzieć na każde zadane przez klienta pytanie dotyczące produktu, który oferuje, i być przygotowanym na dopasowanie specjalnie dla niego odpowiedniej oferty współpracy.

Praca ta wykonywana jest głównie w siedzibie firmy, w wygodnym biurze. Niezbędna jest mobilność inżyniera, aby mógł on swobodnie przemieszczać się do swoich klientów, aby proponować im swoje produkty w dogodnych dla klienta warunkach i tym samym finalizować więcej transakcji.

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *