Charakterystyka stanowiska pracy

1Inżynier do spraw sprzedaży jest pracownikiem wsparcia technicznego sprzedaży. Osoba zatrudniona na tym stanowisku pracy zajmuje się zaawansowanymi naukowo i techniczne produktami, który specyfikacje i sposób działania zna w stopniu perfekcyjnym. Inżynier doradza klientom w jaki sposób najlepiej wykorzystać dany produkt lub usługę oraz jak prawidłowo używać określonych towarów. Do głównych obowiązków zawodowych na tym stanowisku pracy należy:

  • pozyskiwanie nowych klientów i dbanie o kontakty z klientami już pozyskanymi,
  • budowanie długotrwałych relacji z klientami, kontrahentami i dostawcami,
  • rozwijanie rynku odbiorców na podległym terenie,
  • przygotowywanie ofert i rozwiązań techniczno-cenowych,
  • prowadzenie negocjacji handlowych,
  • doradztwo techniczne.

WYMAGANIA

Kandydat ubiegający się o stanowisko inżyniera powinien posiadać wykształcenie wyższe techniczne pozyskane na kierunkach ekonomiczno-zarządczych, architektonicznych, mechaniczno-technologicznych i podobnych. W procesie rekrutacyjnym ważną rolę może odegrać doświadczenie w sprzedaży urządzeń technicznych w obszarze B2B oraz doświadczenie w pracy z klientem. Kandydat powinien znać język angielski w stopniu dobrym oraz umieć obsługiwać się komputerem oraz programami z pakietu MS Office. Od inżynierów ds. sprzedaży wymaga się komunikatywności, dyspozycyjności, dynamizmu w działaniu, operatywności, wysokiej kultury osobistej i odporności na stres.

WARUNKI PRACY

Miejscem pracy inżyniera jest biuro oraz praca w terenie (podróże służbowe i spotkania z klientami). Praca inżyniera wiąże się z dużym natężeniem kontaktu z innymi osobami, dlatego mogą wystąpić w niej sytuacje stresujące. Inżynier ds. sprzedaży może zostać zatrudniony w firmach, hurtowniach oraz w zakładach produkcyjnych zajmujących się produktami skomplikowanymi technicznie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *